Γίνεται τα τελευταία χρόνια από τον ΠΣΑΥΚ μια πολύ μεγάλη προσπάθεια για να “συγκεντρωθεί” η ιστορία του Ελληνικού Πρωταθλήματος ψαροτούφεκου.

Για τα έτη 1956, 1958 και 1967 όπου υπάρχει αστερίσκος δεν υπάρχουν επίσημα φύλλα αγώνα και οι καταχωρήσεις βασίζονται σε δημοσιεύματα εφημερίδων και εντύπων της εποχής και στο βιβλίο «Η Ιστορία ενός Αθλητικού Ομίλου» του πρώτου προέδρου του Ν. Ο. Βουλιαγμένης Αθ. Διακάκη.

Εάν έχετε αρχείο με επίσημα αποτελέσματα για κάποια από τις κατωτέρω χρονιές με τον αστερίσκο, παρακαλώ ενημερώστε μας στα mail /τηλέφωνα που θα βρείτε δίπλα στα ονόματα των μελών του Δ.Σ.

  ΕΤΟΣ ΤΟΠΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΟΜΙΛΟΙ  ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ
1 1956* Φλέβες Αττικής 1) Σ.Φ.Η.Α.Υ. Π.Φαλήρου 1) Άγγελος Μεϊντάνης(Σ.Φ.Η.Α.Υ. Π.Φαλήρου)
    26.8.1956 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 2) Ν. Μπρούσκος
      3) 3) Λ. Χριστοδουλόπουλος(Σ.Φ.Η.Α.Υ. Π.Φαλήρου)
      Βαθμολογία  
2 1957 Φλέβες Αττικής 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 1)  Γιάννης Βιδάλης (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
    4.8.1957 2) Ο.Κ.Ε.Ψ. Ιππόκαμπος 2) Χάρης Σαρκόπουλος (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      3) Ν.Ε. Βούλας 3) Γιάννης Κατσαΐτης (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      Βαθμολογία  
3 1958* Αντίπαξοι Κερκύρας και 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 1) Χάρης Σαρκόπουλος (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
    Μούρτος (2 ημέρες) 2) Ο.Κ.Ε.Ψ. Ιππόκαμπος 2) Σπύρος Μακρής              (Ο.Κ.Ε.Ψ. Ιππόκαμπος)
    6-7.7.1958 3) Ν.Ε. Βούλας 3) Γιάννης Βιδάλης (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      Βαθμολογία  
4 1959 12.7.59 1) Ο.Κ.Ε.Ψ. Ιππόκαμπος 1) Γιώργος Σκιαδόπουλος   (Ο.Κ.Ε.Ψ. Ιππόκαμπος)
    Κύμη Ευβοίας 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 2) Γιάννης Βιδάλης (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
      3) Ν.Ο.Κ. Ελευσίνας 3) Γιάννης Λαζαρίδης (Σ.Ε.Α. Θεσσαλονίκης)
      Βαθμολογία  
5 1960 3.6.60 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 1) Φειδίας Νούνεσης (Ν.Α.Ο. Κερκύρας)
    Φλέβες Αττικής 2) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 2) Γ. Μαρκεζίνης (Σ.Ε.Α. Αθηνών)
      3) Σ.Ε.Α. Αθηνών 3) Γιάννης Βιδάλης (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      Βαθμολογία  
  1961 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
6 1962 22.7.62 1) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 1) Γιώργος Σαρρής (Σ.Ε.Α. Αθηνών)
    Μαθράκι Κερκύρας 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 2) Γιώργος Σκιαδόπουλος (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
      3) ΣΕΑ Αθηνών 3) Χάρης Σαρκόπουλος (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      Βαθμολογία  
  1963 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
  1964 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
7 1965 18.7.65 1) Ν.Ο.Ε.Α.Υ.Δ. Θεσσαλονίκης 1) Γιώργος Κυριμόπουλος (Ν.Ο.Ε.Α.Υ.Δ. Θεσσαλονίκης)
    Μακρύς Γυαλός Πιερίας 2) Ν.Ο. Καβάλας 2) Λ. Τερζόπουλος       (Ν.Ο.Ε.Α.Υ.Δ. Θεσσαλονίκης)
      3) Ο.Ε.Α. Πειραιώς 3) Π. Μπουλμέτης                  (Ν.Ο.Ε.Α.Υ.Δ. Θεσσαλονίκης)
      Βαθμολογία  
8 1966 26.6.66 1) ΣΕΑ Αθηνών 1) Γιώργος Σαρρής (ΣΕΑ Αθηνών)
    Οθωνοί Κερκύρας 2) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 2) Τάκης Δημόπουλος              (ΟΦΑ)
      3) Ο.Φ.Α. 3) Αλέκος Σγούρος (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
      Βαθμολογία  
9 1967* 30.7.67 1) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 1) Σπύρος Μακρής (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
    Βίλα Στάσσα Χαλκιδικής 2) Ο.Φ.Α. 2) Τάκης Δημόπουλος              (ΟΦΑ)
      3) Ν.Σ. Βόλου Αργοναύτες 3) Τάκης Τάγκουρας              (Ν.Σ.Βόλου Αργοναύτες)
      Βαθμολογία  
  1968 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
  1969 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
10 1970 16-17.8.70 1) Ν.Α.Ο. Καλαμαριάς 1) Αριστοτέλης Μπουφίδης (Ν.Α.Ο.Καλαμαριάς)
    Βίλα Στάσσα Χαλκιδικής 2) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 2) Αλέκος Σγούρος (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
      3) Ο.Ε.Α. & Ν.Α. Πειραιώς 3) Μαρίνος (Ο.Ε.Α. & Ν.Α. Πειραιώς)
      Βαθμολογία  
  1971 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
11 1972 23.7.72 1) Ν.Σ. Βόλου Αργοναύτες 1) Γιώργος Κεφαλίδης(Ν. Ε. Βούλας)
    Βίλα Στάσσα Χαλκιδικής 2) Ν.Ε. Βούλας 2) Τάκης Τάγκουρας         (Ν.Σ.Βόλου Αργοναύτες)
      3) Α.Ο. Νεώριο Σύρου 3) Γιώργος Ωνάσογλου (Α.Ο. Νεώριο Σύρου)
      Βαθμολογία  
12 1973 15.7.73 1) Α.Ο. Νεώριο Σύρου 1) Γιώργος Ωνάσογλου (Α.Ο. Νεώριο Σύρου)
    Κέρκυρα Μαθράκι 2) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 2) Αλέκος Σγούρος (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
      3) Αργοναύτες Βόλου 3) Ιωάννης Πανδής (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
      Βαθμολογία  
13 1974 15.9.74 1) Ν.Ο. Πρεβέζης 1) Σπύρος Αραβαντινός(Ν.Ο. Πρεβέζης)
    Βόλος Τρίκερι 2) Ο.Φ.Α. 2) Γιώργος Παππάς                  (Ν.Ο.Πρεβέζης)
      3) Ν.Α.Ο.Κ. Θεσσαλονίκης 3) Τάκης Δημόπουλος  (ΟΦΑ)
      Βαθμολογία  
14 1975 7.9.75 1) Ν.Ο. Πρεβέζης 1) Παντελής Βουλμές (Ο.Θ.Α. Καβάλας)
    Πρέβεζα 2) Ν. Ε. Βούλας 2) Σπύρος Καβαδάς (Ν.Ο.Πρεβέζης)
      3) Ο.Θ.Α. Καβάλας 3) Σπύρος Αραβαντινός (Ν.Ο.Πρεβέζης)
      Βαθμολογία  
15 1976 Καβάλα18.8.76 1) Ο.Θ.Α. Καβάλας 1) Σπύρος Καβαδάς (Ν.Ο. Πρεβέζης)
      2) Σ.Ε.Α. Βόλου 2) Γ. Λουκόπουλος       (Σ.Ε.Α.Βόλου)
      3) Ν.Ο. Πρεβέζης 3) Παντελής Βουλμές (Ο.Θ.Α. Καβάλας)
      Βαθμολογία  
16 1977 Σύρος24.7.77 1) Ο.Θ.Α. Καβάλας 1) Παντελής Βουλμές (Ο.Θ.Α. Καβάλας)
      2) Ν.Α.Ο. Βούλας 2) Κώστας Ξυνιδάκης (Ν.Α.Ο.Βούλας)
      3) Αργοναύτες Βόλου 3) Γ. Ιωαννίδης (Ο.Φ.Α.)
      Βαθμολογία  
17 1978 22-23/7/78 1) Ν.Ο. Πρεβέζης 1) Σπύρος Αραβαντινός             (Ν.Ο. Πρεβέζης)
    Πρέβεζα 2) Ν.Α.Ο. Βούλας 2) Σπύρος Καβαδάς(Ν.Ο. Πρεβέζης)
    Για πρώτη φορά διήμερος 3) Ο.Θ.Α. Καβάλας 3) Κώστας. Φουντουλάκης (Ι.Ο.Θ.)
      Βαθμολογία  
18 1979 23-24.9.79 1) Ν.Α.Ο. Κερκύρας 1) Δημήτρης Τάραντος (Ν.Α.Ο.Κερκύρας)
    Πρέβεζα 2) Ν.Α.Ο. Βούλας 2) Κώστας Φουντουλάκης             (Ι.Ο.Θ.)
      3) Ν.Ο. Πρεβέζης 3) Κώστας Ξυνιδάκης (Ν.Α.Ο.Βούλας)
      Βαθμολογία  
  1980 Καβάλα Πνίγεται ο Δ. Τάραντος ΔΙΕΚΟΠΗ
  1981 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
  1982 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
Από το 1983 η επίσημη βαθμολογία είναι μόνο ομαδικήΤα έτη 1983 και 1984 τηρήθηκε ανεπίσημη ατομική βαθμολογία, παρότι οι αθλητές ψάρευαν σε ζευγάρια.
19 1983 12.10.1983 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 1) Ρομπέρτο Κάλιτς (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
    Ντία Ηρακλείου 2) Ν.Ο. Ηρακλείου 2) Μανώλης Βουτσαλάς (Ν.Ο.Ηρακλείου)
    Μονοήμερος 3) Ν.Ο. Χανίων 3) Μανώλης Φωτιάδης (Ν.Ο.Ηρακλείου)
      Βαθμολογία  
20 1984 15-16.9.1984 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 1) Μανώλης Βουτσαλάς (Ν.Ο.Ηρακλείου)
    Χανιά  διήμερος 2) Ν.Ο. Χανίων 2) Ρομπέρτο Κάλιτς (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      3) Ν.Ο. Ηρακλείου 3) Βασίλης Γουστεριάδης (Ν.Ο.Χανίων)
      Βαθμολογία  
    Κατάργηση ατομικού    
21 1985 23-24.11.85 1) Ν.Ο. Ηρακλείου Μανώλης Βουτσαλάς Μανώλης Φωτιάδης
    Μαρμάρι Ευβοίας 2) Ν.Ο. Χανίων Σπύρος Παπακαστρίτσιος – Βασίλης Γουστεριάδης
      3) Ο.Φ.Α. Ντέϊβιντ Πεσσάχ –Σταύρος Μπακανδρέας
      Βαθμολογία  
  1986 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
22 1987 27-28.6.87 1) Ν.Ο. Χανίων Σπύρος Παπακαστρίτσιος-Βασίλης Γουστεριάδης
    Αίγινα Πειραιώς 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης Ρομπέρτο Κάλιτς –Δημήτρης Παναγάκος
      3) Ι.Ο. Θεσσαλονίκης Κώστας Φουντουλάκης – Τσολάκας
      Βαθμολογία  
  1988 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
  1989 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
23 1990 15-16.9.1990 1) Ν.Ο. Βουλιαγμένης Ρομπέρτο Κάλιτς –Νίκος Κουκούλας
    Σύρος Κυκλάδων 2) Ν.Ο. Σύρου Κούλης Κούρτογλου-Γιώργος Μακρυωνίτης – Γιώργος Παππάς
      3) Γ.Σ. Καλλιθέας Θοδωρής Βουρακίδης-Παναγιώτης Εξαρχίδης
      Βαθμολογία  
  1991 Αίγινα Πειραιώς ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ  
24 1992 28-29.11.92 Καλαμάτα 1) Ν.Ο. Λήμνου Μανώλης Περιστέρης – Ανδρόνικος Βαρτεβανιάν
    Αντί για τις Σπέτσες Πειραιώς 2) Ν.Α.Σ.Κ. ΑΙΟΛΟΣ Περικλής Λάσκαρης – Στέλιος Μπουμπόπουλος
    όπου αρχικά είχε προγραμματιστεί 3) Ν.Ο. Ηρακλείου Εμμανουήλ Αθανασιάδης – Χάρης Σταυρακάκης
      Βαθμολογία  
25 1993 18-19.9.93 1) Ν.Ο. Λήμνου Μανώλης Περιστέρης –Ανδρόνικος Βαρτεβανιάν
    Πόρτο Κουφό Χαλκιδικής 2) Ν.Ο. Χανίων Σπύρος Παπακαστρίτσιος – Σταυρακάκης
      3) Σ.Ε.Α.Ν. Α.Τ.Κ. Γιώργος Ιωάννου –Κωστής Γεωργάς
      Βαθμολογία  
26 1994 5-6.11.94 1) Ν.Ο. Λήμνου Μανώλης Περιστέρης – Ανδρόνικος Βαρτεβανιάν
    Καλαμάτα 2) Ε.Λ.Θ.Ε. Αντώνης Δρόσος –Διονυσάτος -Κώστας Παρπόδης
      3) Σ.Φ.Υ.Κ. Θεσσαλονίκης Γιάννης Μπρίγκος -Στέλιος Βελλίκης – Ηλίας Σαραφούδης
      Βαθμολογία  
  1995 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
  1996 ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ    
ΝΕΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΟ
         
      Ομαδικό  
27 1997 20-21.9.97 1) Σ.Υ.Δ.Β. ΑΡΓΩ Λάζαρος Μούκας –Αποστόλης Καπούλας
    Παλιούρι Χαλκιδικής 2) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Ταξιάρχης Πίκουλας – Βασίλης Μπίμπας – Νίκος Καμπάνης
      3) Ν.Ο. ΣΥΡΟΥ Γιώργος Δούναβης –Μιχάλης Βαρθαλίτης
      Ατομικό  
      1) Δημήτρης Τσέντας Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου
      2)  Σάκης Πίκουλας Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ
      3)  Γιώργος Χρίστης Ν.Ο. Υδρας
      Βαθμολογία  
28 1998 24-25.10.98 Ομαδικό (Δεν μετέχουν οι 6 πρώτοι του ατομικού της προηγ. χρονιάς)
    Σαρωνικός + Λαύριο Αττικής 1) Ν.Α.Ο. Βούλας Θοδωρής Βουρακίδης – Βασίλης Ζωνομέσης –  Απόστολος Μπέλλος
      2) Σ.Ε.Α.Ν. Α.Τ.Κ. Γιώργος Ιωάννου – Σταύρος Γιαννικάκης – Θοδωρής Αρίφης
      3) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Βασίλης Μπίμπας –Δημήτρης Μπούκας
      Ατομικό  
      1) Γιώργος Ιωάννου Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.
      2)Δημήτρης Τσέντας Ο.Ε.Α.Ν.Α.Βόλου
      3) Θοδωρής Βουρακίδης Ν.Α.Ο. Βούλας
      Βαθμολογία  
29 1999 23-24.10.99 Ομαδικό (Δεν μετέχουν οι 6 πρώτοι του ατομικού της προηγ. χρονιάς)
    Λήμνος 1) Ν.Ο. Υδρας Δημήτρης Σμυρνιώτης –Γιάννης Καράμπελας
      2) Ν.Ο. Ραφήνας ΑΛΚΥΩΝ Τάσος Χάλαρης – Στέλιος Κώστογλου – ΔημήτρηςΠασχάλης
      3) Σ.Υ.Δ.Β. ΑΡΓΩ Λάζαρος Μούκας – Φώτης Χατζη-δρόσος – Δημήτρης Παναγόπουλος
      Ατομικό  
      1)Δημήτρης Τσέντας Ο.Ε.Α.Ν.Α.Βόλου
      2) Λάζαρος Μούκας Σ.Υ.Δ.Β. ΑΡΓΩ
      3) Γιώργος Ιωάννου Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.
      Βαθμολογία  
Επαναφορά αμιγώς ατομικού Ομαδική βαθμολογία Ατομική βαθμολογία
30 2000 7-8.10.00 1) Ν.Ο. ΥΔΡΑΣ 1) Δημήτρης Σμυρνιώτης (Ν.Ο.ΥΔΡΑΣ)
    Σαρωνικός (Κέκρωπας) 2) Σ.Ε.Α.Ν. Α.Τ.Κ. 2) Δημήτρης Τσέντας (Ο.Ε.Α.Ν.Α.Βόλου)
      3)Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου 3) Γιώργος Κουτσούγερας (Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.)
      Βαθμολογία  
31 2001 8-9.9.01 1)Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου 1) Δημήτρης Τσέντας (Ο.Ε.Α.Ν.Α.Βόλου)
    Λεγραινά Αττικής 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 2) Δημήτρης Σμυρνιώτης (Ν.Ο.Βουλιαγμένης)
      3) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 3) Βασίλης Μπίμπας (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
      Βαθμολογία  
32 2002 28-29.10.02 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Φώτης Χατζηδρόσος(ΣΥΔΒόλου ΑΡΓΩ)
    Καλαμάτα 2) Ν.Ο. Βουλιαγμένης 2) Βασίλης Μπίμπας (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
      3) ΣΥΔ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓΩ 3) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
      Βαθμολογία  
33 2003 5-6.7.03 1) Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου 1) Δημήτρης Τσέντας (Ο.Ε.Α.Ν.Α.Βόλου
    Πόρτο Χέλι 2) Ν.Ο.Λήμνου 2) Γιάννης Δεγαΐτας (Ν.Ο. Λήμνου)
      3) Σ.Ε.Α.Ν. Α.Τ.Κ. 3) Γιώργος Κουτσούγερας (Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.)
      Βαθμολογία  
34 2004 5-6.10.04 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Πόρτο Χέλι 2) Ν.Ο. ΛΗΜΝΟΥ 2) Γιάννης Δεγαΐτας (Ν.Ο. Λήμνου)
      3) Ν.Ο. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 3) Ηλίας Κίτσος (Ν.Ο. Μοσχάτου)
      Βαθμολογία  
35 2005 23-24.7.05 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Σύρος 2) Ν.Ο. ΣΥΡΟΥ 2) Γιώργος Δούναβης (Ν.Ο. Σύρου)
      3) Ν.Ο. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 3) Κώστας Κυριαζής (Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.)
      Βαθμολογία  
36 2006 2-3.7.06 1) Ν.Ο. Λήμνου 1) Ιωάννης Δεγαΐτας (Ν.Ο. Λήμνου)
    Καμένα Βούρλα 2) Α.Κ. Νηρέας Πατρών 2) Κώστας Γιαννούλης (Α.Κ. Νηρέας Πατρών)
      3) Α.Ο. Έσπερος Λαμίας 3) Ηλίας Καραμπογιάς  (Έσπερος Λαμίας)
      Βαθμολογία  
37 2007 22.9.07 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Αγιόκαμπος Λάρισας 2) Ν.Ο. Λήμνου 2) Νίκος Καμπάνης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
      3) Ν.Ο. Καρύστου 3) Μανώλης Περιστέρης (Ν.Ο. Λήμνου)
      Βαθμολογία  
38 2008 30- 31.8.2008 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Πόρτο Κουφό Χαλκιδικής 2) Ν.Ο. Λήμνου 2)  Μανώλης Περιστέρης (Ν.Ο. Λήμνου)
      3) Ν.Ο. Άπνους Ηρακλείου 3) Νίκος Σαραντινός (Ν.Ο. Άπνους Ηρακλείου)
      Βαθμολογία  
39 2009 5-6.9.2009 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Καλαμάτα Μεσσηνίας 2) Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου 2) Μανώλης Γιάνκος (Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου)
      3) Ν.Ο. Σύρου 3) Κώστας Μακρής (Ν.Ο. Σύρου)
      Βαθμολογία  
40 2010 23-24.10.2010 1) Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου 1) Μανώλης Γιάνκος (Ο.Ε.Α.Ν.Α. Βόλου)
    Μέθανα Πειραιά 2) Υ.ΕΝ. Χαλκίδας 2) Δημήτρης Μπαρσάκης (Υ.ΕΝ. Χαλκίδας)
      3) Ν.Ο. Λήμνου 3) Γιάννης Δεγαΐτας (Ν.Ο.Λήμνου)
      Βαθμολογία  
41 2011 4-5.6.2011 Ατομικό 1) Ιωάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
    Τυρός Αρκαδίας   2) Μανώλης Γιάνκος (Ν.Ο. Σύρου)
        3) Δημήτρης Μπαρσάκης (Υ.ΕΝ. Χαλκίδας)
      Βαθμολογία  
41 2011 3.7.2011 Ομαδικό 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Ν. Καμπάνης – Δ. Μπούκας – Β. Αγρίμης
    Σύρος 2) Ν.Ο. Σύρου Κ. Βάλβης – Π. Σάμιος – Κ. Ζαράνης
      3) Ν. Ο. Πορτοχελίου Β. Μπίμπας – Π. Σάγκας
      Βαθμολογία  
42 2012 27-28.4.2012 Ατομικό 1 Μανώλης Γιάνκος (Ν.Ο. Σύρου)
    Βόλος   2) Δημήτρης Μπαρσάκης (Υ.ΕΝ. Χαλκίδας)
        3) Λάμπρος Δερτιλής (Κέκρωψ)
      Βαθμολογία  
42 2012 29.4.2012 Ομαδικό 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Ν. Καμπάνης – Δ. Μπούκας
    Βόλος 2) Γλαύκος Α. Κωστανάσιος – Ν. Αβραμόπουλος
      3) Τρίτωνες Κατερίνης Γ. Λαχανίδης – Γ. Ζέττας
      Βαθμολογία  
43 2013 27-28.4.2013 Ατομικό 1 Μανώλης Γιάνκος (Ν.Ο. Σύρου)
     Σαράντης Βοιωτίας   2) Λάμπρος Δερτιλής (Κέκρωψ)
        3) Δημήτρης Μπαρσάκης (Υ.ΕΝ. Χαλκίδας)
      Βαθμολογία  
43 2013 25.11.2013 Ομαδικό 1) Ν.Ο. Σύρου Μ. Γιάνκος – Β. Γκαρούτσος – Η. Ζαρωτιάδης
    Βόλος  2) Ν.Α.Ο. Κερκύρας Γ. Ρίγγας – Χ. Σιμάτης
       3) Σ.Φ.Υ.Δ.Βόλου Ιάσων 3 Η. Παρδάλης – Π. Βαφειάδης
      Βαθμολογία  
44 2014 26-27.4.2014 Ατομικό 1 Μανώλης Γιάνκος (Ν.Ο. Σύρου)
     Κέρκυρα   2) Γιάννης Ρίγγας (Ν.Α.Ο.Κ.)
        3) Κώστας Μακρής (Ν.Ο.Σύρου)
      Βαθμολογία  
44 2014 7.9.2014 Ομαδικό 1) Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Ν. Καμπάνης – Ιωάννης Σιδέρης – Δ. Θεοδοσίου
    Σύρος  2) Ν.Ο. Σύρου Ι Γ. Δούναβης – Η. Παπαφίγκος – Κ. Παπακωνσταντής
       3) Ν.Ο. Σύρου ΙΙΙ Π. Πάπιτσης – Γ. ΣέγκοςΒαφειάδης
      Βαθμολογία  
45 2015 6.6.2014 Ατομικό 1) Γιάννης Σιδέρης (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
     Άγ. Ευστράτιος   2) Γεράσιμος Καββαδίας (Σ.Φ.Υ.Κ. ΓΛΑΥΚΟΣ)
        3) Γιάννης Δεγαΐτας (Ν.Ο.Λήμνου)
      Βαθμολογία  
 45  2015

 29.11.2015

Ομαδικό

  1. Ν.Α.Ο.Κ. 2

 

 Γ. Καββαδίας, Γ. Ριγγας, Χρ. Σιμάτης
     Κέρκυρα  2. Ν.Α.Ο.Κ. 3  Α. Βλάχος, Γ. Βλάχος
       3.  Σ.Φ.Υ.Κ.Θ.  Α. Μητάκος, Δ. Φιλιππίδης
       Βαθμολογία  
 1  2015  4.10.2015  Ατομικό  1) ΑΘΑΝΑΗΛΙΔΟΥ ΕΥΛΑΜΠΙΑ (Σ.Φ.Υ.Κ.Θεσσαλονίκης)
         2) ΣΑΡΡΗ ΕΛΕΝΑ (Ν.Ο. Σύρου)
         3) ΝΤΑΛΑΚΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ)
       Βαθμολογία  
  46  2016

 3.7.2016

Ομαδικό

 1. Σ.Φ.Υ.Κ. ΓΛΑΥΚΟΣ  Α. Κωστανάσιος, Γ. Σωτήραλης
       2. Α.Ο. ΑΛΙΑΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ  Ν. Καμπάνης – Β. Αγρίμης
       3. Ν. Ο. ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ  Β. Μπίμπας – Π. Σάγκας
       Βαθμολογία  
         
 46  2017  9-10.6.2017  Ατομικό  1. Γιάννης Σιδέρης (Α.Ο. Αλιάς Πορτοχελίου
     Λαύριο    2. Βαγγέλης Κωτσάκης (Δελφίνια Περιστερίου)
         3. Γεράσιμος Καββαδίας (Ν.Α.Ο.Κ.)
       Βαθμολογία